Policjant z lubelskiego garnizonu na podium 10. PKO Poznań Półmaratonu

Data publikacji: 28.03.2017

Drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski Policji i piętnaste w kat. Open spośród 10 tysięcy zawodników wywalczył w niedzielę policjant z lubelskiego garnizonu – posterunkowy Bartosz Ceberak. Funkcjonariusz podczas zawodów 10. PKO Poznań Półmaraton pokonał dystans 21 kilometrów z czasem 01:12:16.

Ponad 10 tysięcy biegaczy stanęło na starcie 10. PKO Poznań Półmaratonu, który odbył się w minioną niedzielę, 26.03.br., na ulicach Poznania. W ramach tej imprezy zostały także rozegrane mistrzostwa Policji w półmaratonie, w którym wystartowało 154 policjantów i policjantek z całej Polski. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania dystans 21 kilometrów.

Biegacze wystartowali z ul. Grunwaldzkiej, a finiszowali na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W rywalizacji nie mogło zabraknąć również biegaczy reprezentujących lubelski garnizon Policji. Wyzwanie przebiegnięcia trasy podjęło 16 funkcjonariuszy jednostki, w tym trzy policjantki.

Mimo bardzo wysokiego poziomu sportowego uczestników lubelscy policjanci wykazali również duży profesjonalizm. Jednym z najlepszych biegaczy wśród przedstawicieli Policji w półmaratonie okazał się posterunkowy Bartosz Ceberak  z KPP w Lubartowie. W klasyfikacji Mistrzostw Polski Policji zajął drugie miejsce osiągając  czas 01:12: 16. Policjant na ponad 10 tysięcy zawodników,  zajął również  15-te miejsce w klasyfikacji open.

Naszemu koledze, a także pozostałym policyjnym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!