Mistrzostwa Policji w Półmaratonie

Data publikacji: 27.03.2017

26 marca ulicami miasta przebiegli uczestnicy 10. PKO Poznań Półmaratonu. Jak co roku, wśród tysięcy biegaczy nie mogło zabraknąć reprezentacji stróżów prawa. Na linii startu stanęło 154 policjantów i policjantek z całego kraju. W ramach zawodów pod patronatem Komendanta Głównego Policji, rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie.

26 marca br. w Poznaniu odbył się 10. PKO Poznań Półmaraton. W ramach tych zawodów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Policji na tym samym dystansie, które zostały objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Z ponad 21-kilometrowym dystansem zmierzyło się 154 policjantek i policjantów. Wśród pań najlepszą okazała się Ilona Stachurska z czasem 1:37:16. Natomiast najszybszym policjantem okazał się Szymon Kulka z czasem 1:03:52. Na mecie zwycięzcom medale i puchary wręczał insp. Roman Kuster Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz podinsp. Michał Kominowski Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia.

Impreza sportowa takiej rangi to miesiące przygotowań i setki zaangażowanych osób. To spore wyzwanie również dla skierowanych do zabezpieczenia imprezy policjantów, których głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom biegu oraz kierowcom poruszającym się w tym czasie po ulicach miasta. W czasie trwania 10. PKO Poznań Półmaratonu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zadbali, aby biegacze mogli bezpiecznie dobiec do mety, a kierowcy dojechać do celu.

Źródło: KWP Poznań