Informacyjny Serwis Policyjny

W garnizonie mazowieckim przywrócono kolejny posterunek policji

Zamieszczony Data publikacji 28.02.2017

W województwie mazowieckim 27 lutego br. odbyła się uroczystość otwarcia posterunku policji. Jednostka tego typu wraca tym razem do miejscowości Przytyk w powiecie radomskim. W uroczystości symbolicznego wręczenia kluczy do posterunku w Przytyku uczestniczył Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, oraz Wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka, posłowie na Sejm RP oraz przedstawiciele władz samorządowych.

W trakcie uroczystości, która odbyła się w Przytyku, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył symbolicznie klucze kierownikowi reaktywowanego posterunku. Z rąk ministra klucze do otwieranego posterunku odebrał kierownik posterunku w Przytyku – asp. sztab. Rajmund Kapusta. Następnie ksiądz Kanonik Mirosław Dragiel poświęcił budynek nowej siedziby policjantów, po czym zaproszeni goście zwiedzili pomieszczenia posterunku.

Posterunek Policji w Przytyku jest kolejnym odtworzonym w województwie mazowieckim. W ubiegłym roku reaktywowano jednostki w powiatach ostrołęckim, garwolińskim, siedleckim, ostrołęckim, węgrowskim i radomskim, w miejscowości Jastrzębia.

Otwarcie posterunków jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, samorządów, ale jest też wynikiem policyjnych analiz. Nie udałoby się to bez wsparcia samorządów, które przekazały znaczne środki na kompleksowy remont pomieszczeń i dostosowanie ich dla potrzeb Policji. Ogromne słowa podziękowania należą się Wójtowi gminy Przytyk Dariuszowi Wołczyńskiemu.

W przywróconym do funkcjonowania posterunku będzie pełnić służbę 12 funkcjonariuszy, którzy dodatkowo, w okresie wakacyjnym będą nadzorować zalew w Domaniowie wykorzystując oddany im do dyspozycji sprzęt, 4 łodzie i skuter wodny.

Źródło: KWP zs. w Radomiu

fot. Andrzej Mitura/Policja 997

  • uroczystość przywrócenia posterunku
  • uroczystość przywrócenia posterunku
  • uroczystość przywrócenia posterunku
  • uroczystość przywrócenia posterunku
  • uroczystość przywrócenia posterunku
  • uroczystość przywrócenia posterunku
 
powrót
drukuj