Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Lublin: III miejsce dla st. sierż. Mateusza Koczmary w Pucharze Europy Karate Kyokushin

Zamieszczony Data publikacji 11.12.2019
St. sierż. Mateusz Koczmara zajął III miejsce w Pucharze Europy Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w Mińsku na Białorusi. Policjant na co dzień pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach i Pucharze Europy.

Podczas minionego weekendu w Mińsku na Białorusi odbyły się 18. Mistrzostwa Europy i Puchar Europy w Karate Kyokushin. St. sierż. Mateusz Koczmara zajął w zawodach Pucharu Europy III miejsce w kategorii kumite senior +40 years +85 kg. Koczmara po zdecydowanym pokonaniu kilku przeciwników uległ dopiero w półfinale reprezentantowi Rosji, który wygrał całą kategorię.

St. sierż. Mateusz Koczmara posiada uprawnienia trenera drugiej klasy Karate Kyokushin. To policjant Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, który od 27 lat trenuje Karate Kyokushin. Nasz lubelski policjant – posiadacz stopnia 2 DAN ćwiczy w Lubelskim Klubie Karate Kyokushin pod okiem shihan  Jacka Czernieca. Przygodę z tym sportem rozpoczął w 1992 roku. Jest to jego kolejne podium na zawodach w Karate Kyokushin. W swojej karierze sportowca brał wielokrotnie udział w zawodach zajmując czołowe miejsca, m.in. w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski Regionu Wschodniego, Mistrzostwach Polski i  Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy. W tym roku został również wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin.

St. sierż. Mateusz Koczmara został również nominowany do plebiscytu SPORTOWIEC ROKU Kuriera Lubelskiego, gdzie trwa głosowanie na najlepszego sportowca 2019 r.

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy kolejnych osiągnięć na arenie sportowej!

K.K.

  • zawodnicy na podium
  • medal
  • puchar i dyplom
 
powrót
drukuj