Informacyjny Serwis Policyjny

Ekspert w Wydziale Kontroli Ogólnopolicyjnej Biura Kontroli Komendy Głównej Policji

OGŁOSZENIE O WOLNYM STANOWISKU

Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji poszukuje kandydatów

na stanowisko eksperta w Wydziale Kontroli Ogólnopolicyjnej

NAZWA STANOWISKA: ekspert (stanowisko policyjne) - 2 etaty

KOMÓRKA ORGANIZACYJNA: Wydział Kontroli Ogólnopolicyjnej Biura Kontroli Komendy Głównej Policji

CEL STANOWISKA PRACY:

przygotowanie, prowadzenie i dokumentowanie kontroli oraz czynności służbowych podejmowanych w zakresie wyjaśniania wydarzeń nadzwyczajnych z udziałem funkcjonariuszy i pracowników Policji pozostających w merytorycznym zainteresowaniu Kierownictwa Policji i Biura Kontroli KGP.

GŁÓWNE ZADANIA REALIZOWANE NA STANOWISKU PRACY:

  1. prowadzenie czynności analitycznych zmierzających do przygotowania kontroli, w tym opracowanie analizy przedkontrolnej i programu kontroli;

  2. przeprowadzanie kontroli w podmiotach kontrolowanych lub uczestniczenie w pracach zespołów kontrolnych, a także kierowanie zespołem kontrolnym w okolicznościach uzasadnionych charakterem sprawy lub przedmiotem kontrolowanego zagadnienia;

  3. zbieranie dowodów, ustalanie zakresu, przyczyn i skutków stwierdzonych nieprawidłowości oraz osób za nie odpowiedzialnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami o kontroli;

  4. dokumentowanie czynności kontrolnych, w tym sporządzanie sprawozdań, projektów wystąpień pokontrolnych i wystąpień pokontrolnych;

  5. w przypadku kierowania zespołami kontrolnymi, reprezentowanie zespołu w kontaktach z kierownictwem kontrolowanej jednostki Policji, w tym m.in. omawianie wyników kontroli;

  6. monitorowanie stanu realizacji wniosków i zaleceń pokontrolnych, w zastępstwie kierownika zespołu kontrolnego lub jako kierownik zespołu;

  7. udział w kontrolach przeprowadzanych przez inne wydziały Biura Kontroli albo komórki organizacyjne KGP;

  8. udział w kontrolach realizowanych przez podmioty zewnętrzne;

  9. pełnienie dyżurów w ramach obsługi wydarzeń nadzwyczajnych z udziałem policjantów i pracowników Policji, zgodnie z wymogami określonymi we właściwej decyzji Dyrektora Biura Kontroli KGP;

  10. przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych;

  11. przygotowywanie do archiwizacji akt kontroli oraz innych materiałów z wykonywanych czynności służbowych;

  12. udział w szkoleniach organizowanych w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego;

  13. podnoszenie własnych kwalifikacji ogólnych i zawodowych;

  14. opracowywanie informacji o wynikach kontroli, analiz oraz sprawozdań;

  15. udzielanie informacji i wsparcia komórkom organizacyjnym KGP oraz jednostkom organizacyjnym Policji w sprawach pozostających w zakresie działania wydziału;

  16. przygotowywanie, prowadzenie i dokumentowanie czynności służbowych w sprawach pozostających w zainteresowaniu wydziału;

  17. opiniowanie projektów aktów prawnych i regulacji wewnętrznych KGP, w zakresie merytorycznej właściwości wydziału;

  18. w związku z realizacją czynności służbowych wykorzystywanie systemów informatycznych funkcjonujących w Policji zgodnie, z wydanymi w tym zakresie uprawnieniami;

  19. przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych.

WYMAGANIA NIEZBĘDNE:

  • pełna dyspozycyjność,

  • wykształcenie wyższe z tytułem zawodowym magistra lub innym równorzędnym,

  • wyższe kwalifikacje zawodowe (kurs oficerski WSPol. w Szczytnie),

  • poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „ściśle tajne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego,

  • umiejętność stosowania obowiązujących przepisów,

  • posiadanie wiedzy specjalistycznej oraz umiejętność jej stosowania,

  • umiejętność pracy zespołowej i współpracy,

  • umiejętność komunikacji,

  • rzetelność i terminowość,

  • samodzielność i inicjatywa.

WYMAGANIA POŻĄDANE:

  • wykształcenie wyższe w zakresie: organizacji i zarządzania, prawa, administracji publicznej, kontroli i audytu,

  • doświadczenie w zakresie pracy prewencyjnej (służba patrolowa, służba dyżurna, służba w ruchu drogowym) lub w dziedzinie kontroli i audytu wewnętrznego,

  • umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych,

  • umiejętność planowania i organizowania pracy zespołów kontrolnych oraz audytowych,

  • dyspozycyjność,

  • prawo jazdy kat. B,

  • znajomość obsługi komputera i aplikacji biurowych (Word, Excel, PowerPoint),

  • znajomość obsługi policyjnych systemów informatycznych (SWD, SWOP, SESPOL, KSIP),

  • mile widziane doświadczenie w pracy kontrolerskiej.

Rozpatrywane będą wyłącznie kandydatury policjantów o stażu służby powyżej 12 lat.

WYNAGRODZENIE ZASADNICZE:

  • 9 grupa zaszeregowania z mnożnikiem 2,05 kwoty bazowej (dodatek służbowy, dodatek kontrolerski).

MOŻLIWE FORMY PRZENIESIENIA: na raport lub z urzędu.

ETAPY REKRUTACJI:

  • przesyłanie CV kandydatów wraz z listem motywacyjnym na adres: bkontroli.wko@policja.gov.pl do dnia 29.06.2018 r.,
  • analiza przesłanych CV i listów motywacyjnych,
  • rozmowy z wybranymi kandydatami,
  • przeprowadzenie dalszych etapów zgodnie z „Procedurą Doboru Funkcjonariuszy Policji ubiegających się o przyjęcie do służby w Biurze Kontroli KGP”,
  • delegowanie do czasowego pełnienia służby w Wydziale Kontroli Ogólnopolicyjnej Biura Kontroli KGP w celu oceny kandydata.

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELA:

mł. insp. Piotr Rzeźniczak

Naczelnik

Wydziału Kontroli Ogólnopolicyjnej

Biura Kontroli

Komendy Głównej Policji

tel. 72-140-05

lub 72-131-79 (sekretariat wydziału)