Policjant z Wrocławia zdobył złoty medal w największym i najbardziej prestiżowym Turnieju Karate w Polsce

Data publikacji: 24.10.2016

Funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinsp. Wojciech Żmija był znowu bezkonkurencyjny podczas XVII Mistrzostw Polski Seniorów Open i Kata, największym i najbardziej prestiżowym turnieju karate w Polsce.

Podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wygrał kategorię ciężką Masters kumite full kontakt. Jako jedyny zawodnik turnieju wszystkie swoje walki zwyciężył przed regulaminowym czasem. Walkę ćwierćfinałową, półfinałową i finałową skończył przez ippon zadając przeciwnikom ciosy uniemożliwiające im dalszą walkę.

Zawody odbyły się 22 października 2016 r. w Olsztyńskiej Hali Widowiskowo - Sportowej "Urania". W Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin wzięło udział ponad 250 zawodników z 70 klubów z całej Polski, w tym medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Otwarcia imprezy dokonał m.in. Marszałek województwa warmińsko – mazowieckiego. Patronat Honorowy nad mistrzostwami objął Ambasador Japonii.

Impreza połączona była z Galą Sztuk i Sportów Walki. Organizatorem tych imprez był Olsztyński Klub Kyokushin Karate.

Serdecznie gratulujemy kolejnego już sukcesu na arenie sportowej.

Źródło: KWP Wrocław