Kulturysta w mundurze

Data publikacji: 05.08.2016

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, sierż. Mateusz Mania na co dzień jest policjantem Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego. Poza służbą jego pasją jest kulturystyka. W lipcu br. w zawodach w Kulturystyce i Fitness w Kielcach stanął na najwyższym stopniu podium.

Sierż. Mateusz Mania kulturystykę trenuje od 8 lat. Sport ten wymaga wielu wyrzeczeń. Treningi i dieta są bardzo wymagające i rygorystyczne. Zdarza się, że trudno połączyć pasję z życiem rodzinnym i pracą. Jednak lata ciężkich ćwiczeń, uczą odpowiedzialności, systematyczności i pełnego zaangażowania w każde podjęte działanie.

O zwycięstwo w zawodach nie było łatwo. Rywalizacja była bardzo zacięta, a starty w zawodach były dla naszego zawodnika debiutem. Jednak lata treningów oraz rok ciężkich przygotowań pod okiem trenera, zaowocowały i nasz funkcjonariusz zdobył podium.

W pierwszych zawodach, w których brał udział 16 lipca br. w Sopocie, uzyskał II miejsce w kategorii junior open. Jednak już drugi start przyniósł najwyższe podium. 24 lipca br. w Kielcach podczas zawodów Grand Prix Binkowski Resort w Kulturystyce i Fitness, policjant zajął I miejsce w kategorii junior open oraz II miejsce w kulturystyce klasycznej.

Niebawem przed leszczyńskim policjantem kolejne wyzwanie. W październiku 2016 roku odbędą się w Siedlcach eliminacje do Mistrzostw Europy, do których Mateusz już się przygotowuje.

Źródło: KWP Poznań