Śląscy antyterroryści po raz kolejny wśród najlepszych strzelców elitarnych jednostek

Data publikacji: 19.05.2016

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach uczestniczyli w 5 Mitingu Strzeleckim Comando o puchar dowódcy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu. W zaciętej rywalizacji na torze przeszkód i strzelaniu taktycznym, śląscy antyterroryści nie mieli sobie równych, zajmując I miejsce. A konkurencja była zacięta, gdyż o zwycięstwo walczyli m.in. z doskonale wyszkolonymi komandosami i najlepszymi strzelcami z innych jednostek specjalnych.

Zawody obejmowały rywalizację na torze przeszkód i strzelanie taktyczne, które przeprowadzono na strzelnicy garnizonowej oraz multimedialnej. Po zaciętej rywalizacji śląscy antyterroryści zajęli miejsce na I stopniu podium. Pozostałe drużyn tej jednostki uplasowały się kolejno na IV, V, VI i VII miejscu.

To nie jedyny sukces naszej elitarnej jednostki. W rozgrywanych ostatnio Zawodach Strzeleckich w Strzelaniu Specjalnym o Puchar Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych „SOF DELTA CUP 2016” śląscy antyterroryści zajęli II miejsce.

Zawody jednostek specjalnych odbywały się w dniach 17 - 18 maja na strzelnicy Pasternik w Krakowie. Rywalizacja obejmowała strzelanie z broni krótkiej i automatycznej, indywidualne i par strzeleckich. Zarówno w warunkach dziennych, jak i w nocy. W zawodach uczestniczyło ponad 30 ekip reprezentujących wszystkie wojskowe jednostki specjalne, jak też funkcjonariusze MSW. Zmaganiom towarzyszyła zimna, wietrzna i deszczowa aura, czyli typowo „taktyczna” pogoda. Niemniej poziom i temperatura rywalizacji były wyjątkowo gorące. W rywalizacji drużynowej katowicki zespół SPAP zajął II miejsce, ustępując jedynie CWKS LEGIA. Na III miejscu uplasowali się reprezentanci JW NIL. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

Źródło: KWP Katowice