Informacyjny Serwis Policyjny

Nowe szkolenie dla nauczycieli "Narkotyki, dopalacze - realne zagrożenie dla młodego człowieka"

Zamieszczony Data publikacji 15.04.2016
Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie i Kuratorium Oświaty w Olsztynie rozpoczynają nabór uczestników szkolenia dla nauczycieli realizowanego w ramach drugiego panelu edukacyjnego projektu profilaktycznego pn. „Uczyć, informować, zapobiegać. Otwarte szkoły – otwarte jednostki Policji”

W dzisiejszych czasach zjawisko narkomanii staje się coraz powszechniejsze. Problem ten narasta, narkotyki dotarły już do mniejszych miast i miasteczek.  W narkotyczny nałóg popada coraz więcej młodych ludzi, którzy często beztrosko sięgając po te niebezpieczne i szkodliwe używki, bagatelizują lub lekceważą ich niebezpieczeństwo. Doświadczenie wskazuje, iż w walce z tymi niebezpiecznymi substancjami nie wystarczy samo uświadamianie młodzieży  i ich  rodziców o konsekwencjach i zagrożeniach związanych z używaniem środków psychoaktywnych. Wspierać ich musi mądry, świadomy nauczyciel, wychowawca, który „w porę” zauważy  problem i będzie wiedział jak prawidłowo zareagować w danej sytuacji.

A jak nim być, dowiesz się uczestnicząc w szkoleniu organizowanym przez:

Komendę Wojewódzką Policji  w Olsztynie i Kuratorium Oświaty w Olsztynie.Oprócz nas zajęcia poprowadzą przedstawiciele:
Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie, Sądu Rejonowego w Olsztynie, Samodzielnego Publicznego ZOZ MSW z Warmińsko – Mazurskim Centrum Onkologii oraz Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień „MONAR” w Olsztynie.

Zakres tematyczny szkolenia:


1) Używanie środków psychoaktywnych przez młodzież w Polsce i województwie warmińsko – mazurskim - skala problemu w świetle statystyk policyjnych.
2) Zadania szkoły w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom uzależnieniami – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Olsztynie.    
3) Narkotyki – co warto wiedzieć: co to jest, rodzaje, sposób przyjmowania, działanie, przedstawienie narkotyków po jakie najczęściej sięgają nasze dzieci.
4) Research chemicals – nowa twarz problemu społecznego.
5) Sygnały ostrzegawcze, których dorośli nie powinni bagatelizować.
6) Zagrożenia zdrowotne związane z użyciem narkotyków, dopalaczy.
7) Narkotyki, dopalacze w świetle polskiego  prawa. Problem używania środków psychoaktywnych przez nieletnich.

Termin szkolenia: 11.05.2016r.(w godz. 9.00 – 14.00)

 

Miejsce szkolenia: Urząd Wojewódzki w Olsztynie, Al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9  sala nr 160

Uczestnicy szkolenia otrzymują certyfikat.

 

Szkolenie jest bezpłatne

 

Szkolenie jest  jednodniowe  trwa  5 godzin i może w nim uczestniczyć  dowolna liczba nauczycieli z każdej szkoły, pod warunkiem że posiadają zgodę dyrektora szkoły (na jednym spotkaniu max. 90 uczestników)

Obowiązuje wyłącznie REJESTRACJA internetowa uczestników, poprzez stronę internetową Kuratorium Oświaty w Olsztynie: www.ko.olsztyn.pl

Nabór uczestników będzie trwał do dnia 22.04. 2016r.

 

Źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

 

 
powrót
drukuj