Chcą zdobyć Koronę Maratonów Polskich

Data publikacji: 11.04.2016

Asp.sztab. Marek Pieprzyca i st.asp. Marek Chmurczyk to policjanci z zabrzańskiej komendy, którzy chcą zdobyć Koronę Maratonów Polskich. W ciągu 24 miesięcy muszą ukończyć 5 biegów na królewskim dystansie 42 km i 197 m. Pierwszy bieg już za nimi. W niedzielę pobiegli w Dębnie. Maraton ten był jednocześnie 14 Mistrzostwami Polski Policjantów.

Bieganie to ich życiowa pasja. Swój wolny czas po służbie już od wielu lat spędzają na treningach biegowych. Ciągle doskonalą się by osiągać coraz lepsze wyniki. Jak sami podkreślają, ładne buty same nie przebiegną maratonu. W biegach długodystansowych ogromne znaczenie ma nie tylko ilość wybieganych kilometrów, ale przede wszystkim systematyczność w treningu i dobranie odpowiedniej taktyki już podczas samego maratonu. Policjanci z zabrzańskiej komendy postawili sobie wysoko poprzeczkę. Chcą zdobyć Koronę Maratonów Polskich.

Aby zdobyć ten tytuł, muszą w ciągu 24 miesięcy od pierwszego biegu ukończyć 5 maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski i Poznań Maraton. Kolejność maratonów jest dowolna. Zabrzańscy policjanci swoje przygotowania do 43 maratonu w Dębnie rozpoczęli już w listopadzie zeszłego roku. Po okresie roztrenowania, który zakończył sezon biegowy 2015, asp. sztab. Marek Pieprzyca i st.asp. Marek Chmurczyk podporządkowali swój wolny czas treningom.

Niezależnie od warunków pogodowych, po służbie zakładali buty i realizowali poszczególne jednostki treningowe. W ubiegłą niedzielę przystąpili do pierwszego w tym roku tak poważnego egzaminu biegowego. Maraton w Dębnie to nie tylko pierwszy etap do zdobycia Korony Maratonów Polskich, ale również 14 Mistrzostwa Polski Policjantów. Asp. sztab. Marek Pieprzyca ukończył królewski dystans z czasem 3 godziny 31 minut i 37 sekund. Tym samym zajął 39 miejsce wśród policjantów i 397 w ogólnej klasyfikacji. St.asp. Marek Chmurczyk na ponad 2100 zawodników, z czasem 4 godziny 21 minut i 51 sekund, zajął 1473 miejsce i był 81 wśród policjantów.

Gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w osiągnięciu celu.

Źródło: slaska.policja.gov.pl