Informacyjny Serwis Policyjny

V Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery

Zamieszczony Data publikacji 05.04.2016
Po raz kolejny Szkoła Policji w Pile aktywnie uczestniczyła w organizowanych przez Inwest Park Pilskich Subregionalnych Targach Pracy i Kariery. Przedstawicieli Szkoły Policji w Pile można było spotkać na stoisku wystawowym pierwszego dnia targów, tj. 1 kwietnia br.

Celem 5. jubileuszowej edycji targów było zaprezentowanie ofert dla osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem swojej kariery zawodowej, a także dla absolwentów, którzy dopiero wstępują na rynek pracy.Dla Szkoły Policji w Pile była to okazja do tego, aby zaprezentować młodym ludziom, absolwentom szkół, zalety pracy w Policji oraz zachęcić ich do wstępowania w szeregi służb mundurowych.

Zgodnie z tym, że jednym z warunków ubiegania się o przyjęcie do służby jest minimum średnie wykształcenie, zainteresowanym uczniom i absolwentom gimnazjum proponowaliśmy dalsze kształcenie w szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzących klasy o profilu policyjnym. Ukończenie takiej szkoły jest premiowane dwoma dodatkowymi punktami podczas postępowania kwalifikacyjnego do Policji.


Podczas rozmów z młodzieżą wskazywaliśmy, że praca w służbach mundurowych to nie tylko pewne przywileje. Jest to zawód, który wymaga zaangażowania, samodyscypliny, ciągłej pracy i kształcenia - dając w zamian dużo satysfakcji.

autor: Paulina Politowska

 

 
Tagi: praca, targi
powrót
drukuj