Piłkarskie Święto Policji

Data publikacji: 23.07.2009

Zacięta walka, piłkarskie emocje, rywalizacja fair play, doping publiczności. To wszystko działo się wczoraj na Stadionie Gwardii w Warszawie podczas charytatywnego meczu piłkarskiego reprezentacja Policji vs reprezentacja Gwiazd. Choć policjanci przegrali 6:2, kibice nie byli zawiedzeni, gdyż podczas meczu zbierano pieniądze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Impreza rozpoczęła się od musztry i parady Orkiestry Komendy Stołecznej Policji. Najwięcej emocji wzbudziła grana przez orkiestrę melodia przewodnia z filmu Akademia Policyjna. Potem nastąpiło oficjalne przedstawienie gości i mikrofon przejął komentator sportowy, Dariusz Szpakowski. Przedstawił wszystkich zawodników, trenerów oraz sędziów i zabrzmiał pierwszy gwizdek.

Już w 8. sekundzie meczu padła pierwsza bramka dla Gwiazd. Strzelił ją Dariusz Dziekanowski. Reprezentacja Policji trenowana przez Andrzej Strejlaua grała bardziej defensywnie, wpuściła przeciwników na swoją połowę boiska. Padły kolejne bramki. Jedną strzelił Tomasz Iwan, a drugą ponownie Dariusz Dziekanowski. Przyszła kolej na kontratak policjantów. Szybka akcja doprowadziła do pierwszego dla Policji gola. Jego autorem był Jarosław Bobrowski. Potem na boisku zatriumfowała jedyna kobieta na boisku, oprócz sędzi głównej, aktorka Dorota Stalińska. We wspaniałym stylu zaatakowała bramkę mundurowych i strzeliła czwartego gola. Piątego gola dla reprezentacji Gwiazd strzelił w rzucie karnym Dariusz Dźwigała. Pierwsze 45 minut meczu zakończyło się wynikiem 5:1 dla Gwiazd.

W czasie, gdy zawodnicy przygotowywali się do drugiej połowy meczu, kibice weszli na murawę. Oglądali zaparkowane pojazdy policyjne. Dariusz Szapkowski prowadził licytację szalika i koszulki PZPN. Potem na boisko wjechały 3 samochody terenowe, z których dochodziły strzały. Zatrzymały się na środku bieżni. Wyskoczyli z nich zamaskowani policjanci. Szybko złapali 2 bandytów i odjechali z piskiem opon. Widzowie przeżyli chwile grozy. Spokojnie, to tylko pokaz Zespołu Specjalnego Zarządu w Warszawie CBŚ KGP.

W drugiej połowie ożywiła się drużyna gen. insp. Andrzeja Matejuka. Grała ofensywnie, często atakowała bramkę przeciwników. Skończyło się to golem dla drużyny Policji. Strzelił go Piwowarek. W odpowiedzi na tę akcję Cezary Kucharski z reprezentacji Gwiazd „odwdzięczył” się bramką. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla reprezentacji Gwiazd. Po piłkarskich zmaganiach z głośników zabrzmiała piosenka „We are the champions” zespołu Queen. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia i uczestników rozgrywek uhonorowano pucharami i medalami.

Charytatywny mecz organizowany był pod honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy pani Hanny Gronkiewicz – Waltz. Była to inicjatywa z okazji 90-lecia Policji.