Informacyjny Serwis Policyjny

Bezpieczeństwo ruchu drogowego - priorytet Policji w 2014 r.

Zamieszczony Data publikacji 03.02.2014
Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym to jeden z priorytetów, który w 2014 r. stawia przed sobą Policja. Na drogach województwa zachodniopomorskiego w ubiegłym roku odnotowano wzrost ofiar śmiertelnych. Na Pomorzu Zachodnim w przeciągu doby bezpieczeństwa kierujących pilnuje 200 policjantów.

Wśród przyczyn najtragiczniejszych wypadków na drogach wymienia się: prędkość, niewłaściwe wyprzedzanie i wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. - Dlatego policja zastanawia się nad zaostrzeniem prawa poprzez rejestrację pouczeń - powiedział zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś. - Kiedy zastosowane jest pouczenie, gdy ktoś przekracza prędkość, zawsze policjant stosuje środki represyjne. Ale gdyby ta osoba była rejestrowana, to być może później, przy następnym zdarzeniu, gdy przekracza prędkość lub popełnia to samo wykroczenie, wtedy musi być gradacja i zastosowanie bardziej represyjnego środka - wyjaśnił zastępca Komendanta Głównego Policji.

219 wakatów w KWP w Szczecinie

- Wciąż brakuje doświadczonych funkcjonariuszy, czekają wakaty - powiedział nadinsp. Wojciech Olbryś. - Planujemy uzupełnienie osobowe, które wiąże się ze szkoleniami. Bo jeżeli, ktoś widzi policjanta w białej czapce, to on jest przekonany, że jest to funkcjonariusz przeszkolony, który potrafi pokierować ruchem, potrafi właściwie działać. Myślę, że jest to naszym wyzwaniem na 2014 rok - dodał komendant.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na chętnych czeka 219 wakatów.

Policja planuje również w 2014 rok zwiększyć liczbę szkoleń w służbie kryminalnej, szczególnie dotyczących przestępczości ekonomicznej. Mają one być prowadzone wraz z Prokuraturą Generalną.

Źródło: IAR

 
powrót
drukuj