Mistrzostwa Służb Mundurowych w pływaniu

Data publikacji: 03.12.2008

Na pływalni WSPol. w Szczytnie rozegrane zostały po raz kolejny Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu. Do rywalizacji zgłosili się zawodnicy z Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Tak jak w ubiegłym roku, podczas zawodów prowadzono oddzielną klasyfikację w ramach Mistrzostw Polski Straży Pożarnej. Wystartowała rekordowa liczba zawodników: 161 osób z 53 jednostek. Tym razem w zawodach wzięło 16 kobiet.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji drużynowej z największą ilością punktów wielobojowych wygrała Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, druga była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, a trzecia Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

W klasyfikacji medalowej wygrała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach z czterema złotymi krążkami, ale największą ilość medali zdobyła Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, której zawodnicy stawali na podium aż 11 razy. W sumie rozdano ponad 190 medali.

Najbardziej wartościowy wynik wśród mężczyzn ustanowił Marek Krawczyk z Komendy Głównej Straży Granicznej na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 30,88 sekund. Wśród pań najlepsza była Katarzyna Gnyp z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która w tej samej konkurencji uzyskała bardzo dobry czas 38,14 sekund.

Organizatorem zawodów był Zakład Wyszkolenia Specjalnego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.