Złoto Grzegorza Biegańskiego w Pucharze Europy ju-jitsu SŁOWENIA OPEN.

Data publikacji: 15.03.2011

W sobotę 12 marca w Mariborze w Słowenii odbyły się międzynarodowe zawody ju-jitsu - „Robi Rajh Open 2011” kategorii seniorów, młodzieżowców i juniorów.

Grzegorz Biegański z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a prywatnie trener i zawodnik gorzowskiego klubu Jamniuk, zdobył złoty medal pokonując sportowców z 10 krajów. W pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem gospodarzy, zwyciężył we wszystkich jej fazach i tym samym przeszedł do dalszego etapu turnieju. Kolejna walka - z bardziej wymagającym zawodnikiem - również zakończyła się wygraną gorzowianina. Walkę o półfinał  przeciwko reprezentantowi Włoch ukończył przed czasem wykonując efektowny rzut, trzymanie i uderzenie. W finale spotkał się z kolegą z polskiej reprezentacji - Markiem Kręcielewskim, znakomitym judoką z Warszawy. Walka od początku była wyrównana, jednak w połowie Biegański uzyskał przewagę i utrzymał ją do końca, zdobywając pierwsze miejsce.

Złotemu medaliście serdecznie gratulujemy.