Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Holandii

Data publikacji: 18.09.2018

W Olsztynie odbył się V Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o puchar Komendanta Głównego Policji. Spośród 24 drużyn, które wzięły udział w rozgrywkach, I miejsce, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn, zajęły reprezentacje Komendy Głównej Policji.

Turniej, który odbył się w dniach 12 – 14 września 2018 roku, poświęcony był śp. mł. asp. Markowi Cekale - policjantowi garnizonu warmińsko – mazurskiego. 16 lat temu, w Mikołajkach, policjant wypełnił rotę ślubowania do końca oddając życie w pościgu za bandytami.

W tym roku do rywalizacji w turnieju przystąpiły 24 drużyny m.in. z Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz 3 Flotylli Okrętów. W kategorii kobiet I miejsce zajęła reprezentacja Komendy Głównej Policji, II miejsce Komenda Stołeczna Policji z kolei III miejsce przypadło w udziale Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Wśród panów klasyfikacja wyglądała następująco: zaszczytne I miejsce zajęła reprezentacja Komendy Głównej Policji, II miejsce reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie, III miejsce zajęli zaś reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Puchary, wyróżnienia i pamiątki wręczała mama tragicznie zmarłego policjanta - Pani Jadwiga Cekała, wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej nadkom. Robertem Brzyckim reprezentującym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Piotrem Krupińskim reprezentującym Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów.

Pomimo, że rywalizacja drużyn była bardzo zacięta, a każda ekipa walczyła do samego końca, wszyscy zawodnicy rywalizowali w atmosferze fair play.

W dniach 7-12.10.br., w Holandii, odbędą się 36. mistrzostwa świata policjantów w piłkę nożną, gdzie reprezentacja polskiej Policji, kobiet i mężczyzn, będzie walczyć o najwyższe trofea. Trzymajmy kciuki za biało - czerwonych!

(Gabinet KGP/ mw / foto: Paulina Szyndler)