Justyna Kozdryk mistrzynią Europy i rekordzistką Świata!

Data publikacji: 13.08.2018

Złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyła w miniony weekend we Francji reprezentantka Polski - Justyna Kozdryk, a na co dzień pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Justyna rywalizowała w kategorii 47 kg. Przy okazji ustanowiła rekord świata, który od wczoraj w tej kategorii wynosi 98 kg. Gratulujemy naszej koleżance!

Mistrzostwa Europy w wyciskaniu sztangi leżąc odbyły się w Merignac we Francji. Sportsmenka startowała w kategorii wagowej do 47 kilogramów. Zajęła pierwsze miejsce. Powtórzyła tym samym sukces z majowych mistrzostw we francuskim Berck-Sur-Mer.

Dla pracownicy grójeckiej komendy był to już kolejny złoty medal w historii jej startów w mistrzostwach Europy i Świata. W 2016 Justyna Kozdryk wywalczyła pierwsze miejsce w Pucharze Świata w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych, który odbył się w Dubaju. W 2015 w Egerze na Węgrzech nasza koleżanka zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 45 kg. Pokonała m.in. mistrzynię świata w podnoszeniu ciężarów. W kategorii „open” Justyna Kozdryk zajęła drugie miejsce z wynikiem 93 kg.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka dwóch klubów pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika. Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.