Informacyjny Serwis Policyjny

Dla policjantów to szczególna chwila... „ŚLUBUJĘ”

Zamieszczony Data publikacji 05.07.2018
Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. W czwartek (5 lipca) 20 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Dla nich akt ślubowania jest początkiem niezwykłej, policyjnej drogi. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

W czwartek (5 lipca) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Wyjątkowa przede wszystkim dla dwudziestu osób – dziewięciu kobiet i jedenastu mężczyzn, którzy od dzisiaj będą pełnić służbę w Lubuskiej Policji. Młodzi adepci policyjnej służby złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą i wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się policjantami. Dla wszystkich ślubowanie było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń, a jednocześnie początkiem niezwykłej, policyjnej drogi.

Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz: „Służba w Policji to czas nie tylko wielu ciekawych wyzwań, ale przede wszystkim szczególnego poświęcenia, wytężonej pracy i gotowości do niesienia pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują. Żaden dzień służby nie jest taki sam, każdy przynosi nowe doświadczenia. Ślubowanie to dopiero początek niezwykłej drogi, jaką jest służba w Policji. To także otwarcie nowego rozdziału w Waszym prywatnym życiu. Wypowiadając słowa roty ślubowania, złożycie publiczne przyrzeczenie, w którym zobowiążecie się strzec państwa i jego obywateli”.

Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą Lubuskiej Policji. Wziął w niej udział również Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, który życzył satysfakcji, sukcesów i profesjonalizmu podczas wykonywania zadań służbowych. Zwrócił się także do rodzin policjantów z prośbą o wspieranie ich podczas całej policyjnej misji, która jest piękna, ale i niezwykle trudna.

Nowo przyjęci policjanci już za kilka dni rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie podstawowe w jednej ze szkół policji, które przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej. Po powrocie będą pełnić służbę w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Nowej Soli, Świebodzinie, Żaganiu.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

foto: sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Ładowanie odtwarzacza...
 
powrót
drukuj