Policyjni siłacze z Bielska-Białej w czołówce pucharowych zmagań

Data publikacji: 15.05.2018

Blisko 150 zawodników i zawodniczek służb mundurowych z całego kraju stanęło do walki o mistrzowskie tytuły, w rozegranym w Dzierżoniowie Pucharze Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Bielski garnizon reprezentowali st. sierż Mariusz Knap oraz st. sierż. Konrad Adamaszek. Siłacze po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką dyspozycję, zajmując miejsca na podium.

Organizowane zawody mają na celu popularyzację i upowszechnianie aktywności sportowej w dyscyplinach siłowych, a także integrację środowisk sportowych różnych służb. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w Dzierżoniowie. W zawodach uczestniczyli policjanci, żołnierze, strażacy oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych.

St. sierż. Konrad Adamaszek z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy, wywalczył mistrzowski tytuł. Startował w wyższej niż zwykle kategorii - do 82,5 kg. W trzecim podejściu podniósł ciężar 192,5 kg, zapewniając sobie miejsce na najwyższym stopniu podium. St. sierż. Mariusz Knap z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej, wywalczył II miejsce. Mariusz, aby zmieścić się w limicie wagowym do 100 kg, musiał zbić kilka kilogramów, co nieznacznie go osłabiło, ale wola walki i upór sprawiły, że podniósł ciężar 215 kg, co dało mu wicemistrzowski tytuł.

Wysokie lokaty policjantów garnizonu bielskiego przyczyniły się do tego, że cała 6-osobowa drużyna, reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, wywalczyła I miejsce, broniąc tym samym tytułu sprzed roku.

Jak mówią nasi waleczni koledzy: „Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport, zdaje sobie sprawę ile ciężkiej pracy, poświęcenia i czasu potrzeba, aby osiągnąć wyznaczone cele. Mimo przeciwności losu nie poddajemy się i robimy swoje, aby godnie reprezentować nasz garnizon na zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej”.

Serdecznie gratulujemy miejsc na podium i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: KWP w Katowicach