Informacyjny Serwis Policyjny

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów i mianowanie na pierwszy stopień oficerski

Zamieszczony Data publikacji 04.04.2018
Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała przyjął dzisiaj ślubowanie od nowo przyjętych funkcjonariuszy. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło tym razem 21 mundurowych. Uroczystość była także okazją do szczególnych gratulacji. Usłyszeli je od Komendanta policjanci mianowani na pierwszy stopień oficerski „podkomisarza”.

Dzisiaj (4.04.18) o 14:00 w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uroczyste ślubowanie w obecności Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy i jego Zastępców oraz zaproszonych gości złożyło 21 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy.

Wicewojewoda Józef Ramlau wyraził nadzieję, że w przyszłej służbie adepci sztuki policyjnej będą wykazywali taki entuzjazm, jak podczas wygłaszania słów przysięgi. Życzył też, aby znaleźli dużo satysfakcji z wybranej drogi zawodowej.

Insp. Paweł Spychała podziękował i pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom. Życzył, aby sprawdzili się podczas szkolenia podstawowego, które jest sprawdzianem charakterów. Życzył również, by dalej rozwijali karierę i otrzymali szlify oficerskie, tak jak starsi koledzy, którzy podczas uroczystości mianowani zostali na pierwszy stopień oficerski „podkomisarza”.

Wśród 21 nowo przyjętych funkcjonariuszy są 3 kobiety. Wszyscy już jutro rozpoczną półroczny kurs podstawowy w Szkole Policji w Pile, gdzie zostaną przygotowani do wykonywania tej jakże odpowiedzialnej i trudnej służby. Po zakończeniu szkolenia funkcjonariusze wrócą do naszego województwa. Wówczas rozpoczną służbę w jednostkach miejskich i powiatowych, które sami wybrali. I tak 4 nowych mundurowych służyć będzie we Włocławku, po 2 w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu i Tucholi, po 1 w Aleksandrowie Kuj., Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Mogilnie, Nakle nad Notecią i Świeciu. Szeregi Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy zasili 3 nowych funkcjonariuszy.

Wszystkim nowo przyjętym funkcjonariuszom życzymy wytrwałości i powodzenia w służbie Ojczyźnie oraz jej obywatelom.

 
powrót
drukuj