Informacyjny Serwis Policyjny

Gdańsk: Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy

Zamieszczony Data publikacji 04.01.2018

Dzisiaj w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się uroczystość ślubowania 23 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rotę ślubowania przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski. Gościem honorowym ceremonii był Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” - te słowa roty ślubowania wypowiedziało dzisiaj 23 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski, który podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył natomiast zrozumienia dla trudów tego zawodu.

Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Już w najbliższym czasie trafią na szkolenie podstawowe do jednej ze szkół Policji, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi.

Ceremonia ślubowania była okazją do uroczystego wręczenia rozkazów mianowania i powierzenia obowiązków na stanowiskach kierowniczych w dwóch wydziałach komendy wojewódzkiej. Zastępcą Naczelnika Wydziału Postępowań Administracyjnych został podinsp. Waldemar Kocot, a p.o. Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego – nadkom. Grzegorz Wojtkuński.

Na uroczystości obecni byli zastępcy komendanta wojewódzkiego, przedstawiciele kadry kierowniczej, związków zawodowych Policjantów woj. pomorskiego oraz rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy. Honorowym gościem był Wojewoda Pomorski – p. Dariusz Drelich.

Obecny był także kapelan wojewódzki Policji – ks. prałat Bogusław Głodowski.

Po ceremonii był czas na gratulacje, życzenia oraz pamiątkowe zdjęcia.

Źródło: KWP Gdańsk

 

  • Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy
  • Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy
  • Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy
  • Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy
  • Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy
  • Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy
 
powrót
drukuj