Informacyjny Serwis Policyjny

To wyjątkowa chwila… „Ślubuję”!

Zamieszczony Data publikacji 04.01.2018
Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. 23 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

W czwartek (4 stycznia) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. miała miejsce szczególna uroczystość. Szczególna zwłaszcza dla dwudziestu trzech osób – pięcu kobiet i osiemnastu mężczyzn, którzy od dzisiaj będą pełnić służbę w Lubuskiej Policji. Młodzi adepci policyjnej służby złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar. Słowa roty przysięgi wypowiadali z dumą, ale i z wyraźnym wzruszeniem, bowiem od tej chwili stali się policjantami. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń.

Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz: „Dzisiejsza uroczystość jest zwieńczeniem Waszych starań o to, aby zostać funkcjonariuszem polskiej Policji. Nie każdemu jest to dane. Nie każdy może poszczycić się godnością noszenia policyjnego munduru. Można powiedzieć, że jest to szczególny przywilej. Ale służba w Policji to również wyjątkowa powinność wobec społeczeństwa. To podjęcie, z pełną świadomością i odpowiedzialnością, wielu wyzwań oraz stała gotowość do niesienia pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują. To czas wytężonej pracy, przestrzegania dyscypliny służbowej, zasad etyki zawodowej oraz nowych doświadczeń w kontaktach z drugim człowiekiem”.

Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą Lubuskiej Policji. Wziął w niej udział również Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, który życzył nowym policjantom wytrwałości i poczucia misji, wynikającej z noszenia policyjnego munduru. Jak dodał, Policja cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym i także nowi policjanci muszą dbać o honor i odpowiedzialność związaną z noszeniem munduru. Zwrócił się także do rodzin policjantów z prośbą o wspieranie ich podczas całej policyjnej misji, która jest piękna ale i niezwykle trudna.

Nowoprzyjęci policjanci już za kilka dni pojadą do Szkoły Policji w Słupsku, w której rozpoczną sześciomiesięczne szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej. Po powrocie będą pełnić służbę w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Wschowie i Żarach.

 

Opracował: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

foto: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Ładowanie odtwarzacza...
 
powrót
drukuj