Pobiegli i pomogli chorym dzieciom – I miejsce reprezentacji WSPol

Data publikacji: 24.10.2017

Szczytny cel i wspaniały start reprezentacji WSPol – tak najkrócej można opisać udział kadry, słuchaczy i studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w IV Biegu na Rzecz Dzieci Chorych na Nowotwory, który odbył się w dniu 22 października 2017 r. w Zalesiu k. Barczewa.

Wydarzenie objął patronatem honorowym nadinsp. Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, natomiast w komitecie honorowym udział wzięli: Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, insp. Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, podinsp. Dariusz Zięba – Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, mł. insp. Łukasz Wiliński – Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, st. bryg. Mirosław Hołubowicz – Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oraz Karol Jabłoński – jedenastokrotny mistrz świata w żeglarstwie lodowym.

W biegach na dystansie 5 km, 10 km oraz biegach towarzyszących łącznie udział wzięło ok. 350 uczestników, w tym reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, która liczyła 17 osób.

W przedsięwzięciu w imieniu Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczestniczył mł. insp. Sławomir Zubański – Prorektor ds. studenckich WSPol.

Pomimo pokonania niełatwej trasy oraz niesprzyjających warunków pogodowych uczestnikom towarzyszyła wspaniała atmosfera i uśmiech, ponieważ swoim zaangażowaniem mogli pomóc chorym dzieciom z olsztyńskiego oddziału onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego – bowiem wszystkie opłaty startowe zostały przekazane na ich leczenie.

Dzięki wspaniałym wynikom uzyskanym w biegu, reprezentacja Uczelni zajęła I miejsce. Pięciu reprezentantów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie stanęło na podium, byli to:

- Eliasz Sygut – I miejsce, kat. M-20

- Michał Jodeszko – II miejsce, kat. M-20

- Jakub Szmigiel – III miejsce, kat. M-20

- Natalia Michalak – III miejsce, kat. Open K

- Denis Guzowski – III miejsce, kat. Open M.

Pozostałe osoby również uplasowały się w czołówce biegu i zajęły miejsca tuż za podium.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej pięknej akcji!

Źródło: WSPol