Pierwsze Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym na trasie 74. Tour de Pologne Amatorów

Data publikacji: 08.08.2017

4 sierpnia br. w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się ostatni, siódmy etap tegorocznego 74. wyścigu Tour de Pologne. 58-kilometrowe okrążenie Bukowiny Tatrzańskiej stało się najpierw trasą Pierwszych Mistrzostw Polski Policji w kolarstwie szosowym. Do rywalizacji z innymi amatorami stawiła się ponad 50-osobowa reprezentacja policjantek i policjantów z całej Polski. Na czele drużyny policyjnej stanął Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Pierwszą mistrzynią Polski Policjantów została st. post. Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, zaś pierwszym mistrzem Polski został sierż. Krzysztof Parma z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Bycie policjantem to nie tylko służba, nie tylko interwencje i nie tylko pościgi za przestępcami. To także pościgi ... w peletonie. Wielu funkcjonariuszy realizuje swoje pasje w różnych dyscyplinach sportu, m.in. w kolarstwie. Wyścig Tour de Pologne Amatorów pokazał jak wielu policjantów po służbie zakłada strój cyklisty. Na linii startowej tej wyjątkowej imprezy stanęło ponad 50 funkcjonariuszy z całej Polski. Wśród nich był też Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. W rywalizacji wziął także udział szef Biura Operacji Antyterrorystycznych Policji podinsp. Dariusz Zięba.

Wyścig Tour de Pologne dla amatorów był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych. Amatorzy kolarstwa mogli przejechać tą samą trasą, co zawodowcy. W ramach wyścigu po raz pierwszy zorganizowano Mistrzostwa Polskiej Policji w Kolarstwie Szosowym.

Na najwyższym stopniu podium z czasem 1:42:47 stanął sierż. Krzysztof Parma z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, tuż za nim metę przekroczył sierż. sztab. Adrian Stempniak z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu (1:42:57), zaś jako trzeci dojechał sierż. Radosław Wasilewski z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie (1:46:02).

Wśród kobiet z czasem 2:18:48 wygrała st. post. Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Druga spośród pań na mecie zameldowała się sierż. Anna Kędra z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie z czasem 2:46:05. Tuż za nią linię mety przekroczyła podkom. Anna Starzyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pile (2:47:49).

Amatorzy kolarstwa mieli do pokonania trudną trasę z wieloma podjazdami, w tym słynną „ścianę Bukowina”, która stanowi nie lada wyzwanie dla każdego entuzjasty jazdy na dwóch kółkach.

Tak w drużynie policyjnej, jak i w całym peletonie amatorów panowała wspaniała sportowa atmosfera. Mocniejsi wspierali słabszych, pomagając im na trudnych odcinkach. Wiele osób przekraczało linię mety trzymając za ręce innych uczestników wyścigu. Choć trasa nie była łatwa, a do tego upał dał się we znaki zawodnikom to wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik na mecie.