Złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski Policjantów w Kolarstwie Szosowym dla lubuskich policjantów

Data publikacji: 10.05.2017

Lubuska Policja ma kolejny powód do dumy. Tytuły Mistrza i V-ce Mistrza Polski Policjantów w Kolarstwie Szosowym zdobyli funkcjonariusze ze Szprotawy i Zielonej Góry. W Nowym Belęcinie w Wielkopolsce na odcinku 105 km rywalizowało prawie 300 zawodników, wśród których było także kilkudziesięciu policjantów. Po ponad 2 godzinnych zmaganiach, złoty medal w rywalizacji stróżów prawa zdobył sierż. sztab. Tomasz Kołogryw ze Szprotawy, a brąz trafił do post. Macieja Wójcika z Zielonej Góry.

Zaledwie miesiąc temu cieszyliśmy się z kolejnego sukcesu sportowego sierż. sztab. Tomasza Kołogrywa ze szprotawskiego Komisariatu Policji, który na początku kwietnia, zajął trzecie miejsce w Maratonie MTB w Słubicach. W niedzielę tj. 7 kwietnia br. sierż. sztab. Tomasz Kołogryw oraz post. Maciej Wójcik dali lubuskiej Policji kolejny powód do dumy.

W Nowym Belęcinie odbył się szosowy wyścig kolarski „Konwa Bike Race 2017”, który był również I Amatorskim Wyścigiem Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Na odcinku 105 km rywalizowało blisko 300 zawodników, wśród których o tytuł najlepszego policjanta w kraju, walczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

Po ponad 2 godzinnych zmaganiach, najlepszym zawodnikiem spośród mundurowych okazał się być Tomasz Kołogryw ze szprotawskiego komisariatu, który tym samym zdobył tytuł pierwszego w historii Mistrza Polski Policjantów w Kolarstwie Szosowym. Dodatkowo cieszy fakt, że brązowy medal i tytuł V-ce Mistrza Polski trafił do zielonogórskiego policjanta post. Macieja Wójcika

Źródło: KWP Gorzów Wlkp.