Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017

Data publikacji: 13.03.2017

Po raz piąty Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. Impreza zorganizowana została na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników. Patronat nad mistrzostwami objęli: Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli policjanci z Krakowa. Reprezentacja KWP w Lublinie zajęła II miejsce zdobywając łącznie 20 medali - w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych.

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa lubelskiego byli organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. Dzięki gościnności zawody mogły odbyć się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

Tegoroczne V mistrzostwa odbyły się już po raz trzeci na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Jest to obecnie najnowocześniejszy obiekt pływacki w Polsce. Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 82 policjantów, w tym 20 kobiet. Na trybunach zasiedli m.in.: Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Dobrodziej, Zastępca Prezydenta Krzysztof Komorski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin Marta Wcisło, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Artur Garbacz oraz mł. insp. Paweł Paździor I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy - Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z KWP w Krakowie, którzy zdobyli łącznie 17 medali, w tym 8 złotych.  Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie z dorobkiem 20 medali - w tym 7 złotych, a trzecie policjanci reprezentujący KWP w Szczecinie.  Najlepszym zawodnikiem został funkcjonariusz z KWP w Poznaniu, z kolei najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca Szczecin.

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KWP we Wrocławiu. W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna reprezentująca KWP w Katowicach,  II KWP w Poznaniu, a nasi reprezentanci zajęli miejsce III.  Policjantki i policjanci z  KWP w Lublinie zajęli także II miejsce w sztafecie mix.

Źródło: KWP Lublin